Priorytetem naszego przedszkola jest wszechstronny i harmonijny rozwój każdego dziecka

"Od podwórka do podwórka, 
idą dzieci wiozą kurka.  
A niezwykły jest to kurek,
 ogon z dykty, skrzydła z piórek, 
grzebieniasty, kolorowy, 
wielkanocny, dyngusowy"

W tym roku udało się i kurek dyngusowy znowu zapiał przed świętami wielkanocnymi w przedszkolu nr 8. Wodzenie kogucika to stara  ludowa tradycja kultywowana w naszym przedszkolu co roku, wyjątkiem była Wielkanoc 2020 r. Dawniej dzieci i młodzież ubrani w kolorowe ludowe stroje wędrowali z kogutem wiejskimi drogami odwiedzając zamożniejsze obejścia, zbierając przy tym żywność dla najbiedniejszych. Miał on zapewnić  też zdrowie i pomyślność. Równie kolorowa grupa Gepardów , ze względu na pandemię, ale aby tradycji stało się zadość, złożyła życzenia na ręce pani dyrektor Krystynie Krukowskiej wszystkim , których odwiedzić nie mogła. Mamy nadzieję , że w przyszłym roku kogucik już osobiście będzie mógł powędrować  dużo dalej.

powrót