Priorytetem naszego przedszkola jest wszechstronny i harmonijny rozwój każdego dziecka

Co to jest radość? – nasza grupowa debata

W środę tj. 8 czerwca, w ramach realizacji w naszym przedszkolu Planu Rozwoju Oświaty Gminy Brzeg rozmawialiśmy w naszej grupie na temat -  Co to jest radość?. Przedszkolaki chętnie brały udział w rozmowie i odpowiadały na różne pytania, oto niektóre z nich: 
- Po czym poznajemy, że ktoś jest radosny? 
- Jak wygląda radość, czy można ją pokazać? 
- Czy radość jest potrzebna? 
- Co trzeba zrobić, żeby ktoś był radosny, szczęśliwy? 
Dzieci analizowały przedstawione sytuacje na planszach, uczestniczyły w zabawach wyzwalających radość, próbowały ją pokazać, za pomocą minek określały swój nastrój. Na zakończenie naszej debaty wspólnie ustaliliśmy, że radość jest bardzo ważna w naszym życiu i potrzebna. Dzięki niej człowiek jest szczęśliwy, zadowolony i ma ochotę robić wiele fajnych rzeczy.

powrót