Priorytetem naszego przedszkola jest wszechstronny i harmonijny rozwój każdego dziecka

RODZINNE CZYTANIE

W miesiącu kwietniu w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” realizowanego w naszym przedszkolu,  były organizowane kwadranse wspólnego czytania bajek dla dzieci. Zapraszaliśmy przyjaciół przedszkola, chętnych rodziców, dziadków. Cykl spotkań czytelniczych  w naszej grupie rozpoczęła pani dyrektor - Krystyna Krukowska, która przeczytała dzieciom baśń „Brzydkie Kaczątko”. Swoje możliwości narratorskie zaprezentowali również inni goście: mamusia Antosi i Neli, tatuś Filipka S. i dziadziu Hani. Oprócz tych spotkań, rozbudzałyśmy u dzieci zainteresowanie książką, czytając im codziennie w wolnych chwilach. Czytane bajki, baśnie, opowiadania - były wybrane przez przedszkolaki, zostały przyniesione z domu, albo pochodziły z naszego kącika czytelniczego. Były to utwory znanych i lubianych autorów takich jak J.CH. Andersen, J. Tuwim, J. Brzechwa. Promowanie literatury i czytelnictwa wśród dzieci, to okazja by zaszczepić w nich miłość do książek, która na pewno zaowocuje w dalszej edukacji. Dziękujemy jeszcze raz naszym gościom za przybycie i mile spędzony czas.

powrót